Popis
Puškohled Optisan EVX G2 6-24x50F1 (mil) z nové řady EVX je nástupcem dosluhující řady Viper. Kříž puškohledu je umístěný v první ohniskové ohniskové rovině (FFP - First Focal Plane, takže velikost kříže se mění spolu se zvětšením). Optický a mechanický systém puškohledů EVX byl kompletně přepracován a tak puškohledy nabídnou o 25% větši zorné pole, lepší rozlišení a věrnější podání barev.
Díky novému mechanickému systému je klikání přesnější, byla zvýšena mechanická odolnost vůči zpětnému rázu a byla výrazně eliminována chyba paralaxy. Záměrná osnova je jak je u Optisanu zvykem leptaná v čočce a je umístěná ve druhé ohniskové rovině. Osnova je podsvícená červeně s možností regulace v 6ti krocích.
Všechny čočky puškohledů Optisan EVX mají úpravu FMC (FullyMultiCoated, nad 7 vrstev + přísady). Puškohledy jsou plněny dusíkem zabraňující zamlžování čoček, jsou mrazuvzdorné, voděodolné a obsahují sluneční clonu, krytky okuláru a objektivu. Komínky puškohledu jsou taktické s klikáním 0,1MRAD s možností uzamčení a nulování.
Puškohledy řady EVX a EVE splňují normu "JIS 7" (Japanese Industry Standard Grade 7) týkající se testování vodotěsnosti v hloubce 1m po dobu 30min. Puškohledy řady EVX jsou považovány za jedny z nejvšestrannějších modelů, jsou určené jak pro pružinové vzduchovky, PCP vzduchovky, malorážky ale i velkorážné zbraně. Jsme přímí dovozci puškohledů Optisan už od roku 2009 a zajišťujeme jejich záruční a pozáruční servis.
Parametry
Výrobce | Optisan |
Model | EVX G2 6-24x50F1 |
Zvětšení ![]() |
6-24x |
Ohnisková rovina ![]() |
První |
Typ kříže ![]() |
MH16 |
Podsvícení kříže | Ne |
ED Glass | ne |
Zorné pole ![]() |
4,85 - 19,4 ft/100yds |
Antireflexní vrstva ![]() |
FMC |
Délka | 376 mm |
Dioptrická korekce | -2 až +2 |
Komínky | Taktické |
Krok rektifikace ![]() |
0.1MRAD |
Oční reliéf ![]() |
88,9 - 96,5mm |
Paralaxa | 10y až nekonečno |
Plněno dusíkem ![]() |
ano |
Průměr objektivu ![]() |
50 mm |
Průměr tubusu ![]() |
30 mm |
Velikost výstupní pupily | 2,1mm |
Vnější průměr objektivu | 59mm |