Pražská prodejna je do odvolání ze zdravotních důvodů zavřena. 
Novinky 

Nově jsme zařadili do nabídky Unique Alpine.

Úvod Puškohledy

Puškohledy Optisan

Výrobce Optisan je známý spíše jako MTC Optics, pod touto značkou je prodáván ve Velké Británii a je zde velice rozšířený a populární převážně díky soutěžím HFT a FT. Optisan nabízí kvalitní produkty a jednotlivé modely jsou vždy označovány jako nejlepší poměr ceny a výkonu v dané kategorii. Puškohledy jsou rozděleny do několika modelových řad od základní Cobra po nejvyšší řadu Taipan, popřípadě loveckou Prestige.

 

Modelové řady Optisan:

Cobra - základní řada puškohledů zahrnující dva modely Cobra 3-9x42 AO a Cobra 3-9x50 AO. Oba modely disponují regulací paralaxy a za cenu, kterou jsou tyto puškohledy nabízeny jim nelze nic vytknout. Součástí balení jsou plastové krytky a dvoudílná montáž. Záruka je 2 roky. Tak trochu jiný test modelu Cobra 3-9x42 AO v češtině. Recenze modelu Cobra 3-9x50 AO.

 

Mamba - je předurčena k lovu. Jedná se o excelentní optiku stejně jako řada Viper, ale na rozdíl řady Viper apeluje na střelce, kteří dávají přednost puškohledům s nízkým profilem věžiček (tato řada nabízí jedny z nejnižších věžiček vůbec). Řada Mamba je vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy a dvoudílnou montáží. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Řadu mamba a mamba lite dodává standardně na své modely špičkový anglický výrobce Daystate. Záruka na puškohledy řady mamba je 5 let. Recenze Mamba 3-12x44RIR, Mamba 1,5-6x42 a Mamba 2,5-10x50SIR. Recenze modelu Mamba 4-16x50 v češtině.

 

Mamba Lite - vychází z řady Mamba, u které výrobce zmenšil průměr tubusu puškohledu na 1" (25,4mm) což umožňuje těsnější propojení se zbraní a opětovné použití již existujících doplňků a hlavně nižší hmotnost. Stejně jako u všech ostatní modelových řad je i Mamba Lite vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy a ultranízkým profilem věžiček. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je 5 let. Uživatelský test modelu Mamba Lite 4-16x44Recenze modelu Mamba Lite 3-12x44, další recenze modelu Mamba Lite 3-12x44.

 

Viper - tato řada nadchla jak odborný tisk, tak sportovní střelce ale hlavně zákazníky, u kterých se setkává s velmi kladným hodnocením. Řada Viper je vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací paralaxy pomocí kolečka o průměru 75mm a dvoudílnou montáží (mimo model Viper 8-32x60). Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je 5 let. Recenze Viper 10x44IRS a Viper 3-12x44. Viper 6-24x56 a Viper 10x44 tentokrát psané česky.

 

Taipan - vlajková loď tohoto výrobce, při výrobě jsou použity ty nejkvalitnější čočky. Regulace podsvícení kříže je včetně volby barvy digitální pomocí dvou tlačítek. Patentované uzamykání věžiček a integrovaná teleckopická sluneční clona. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy pomocí kolečka o průměru 75mm, dvoudílnou montáží a neoprenovým obalem. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je doživotní. Recenze Taipan 4-16x50 a recenze Taipan 6-24x56. Recenze Taipan 6-24x56 česky.

 

Prestige - řada loveckých puškohledů nabízí jen ty nejlepší vlastnosti, jaké puškohled může nabídnout. Tělo puškohledu o průměru 30mm z tvrzeného hliníku,  špičkové dílenské zpracování a široké zorné pole. Vynikající světelná propustnost s dokonale ostrým obrazem a dobře čitelným křížem typu RAQ s možností regulace podsvícení ve dvou barvách dělají řady Prestige jednu z nejlepších na trhu v dané kategorii. Čocky jsou opatřeny patentovanou antireflexní vrstvou ETE Microlux. Ultranízký profil věžiček, vodotěsný, nárazuvzdorný, plněno dusíkem.

Další články

Přejít do magazínu