Zavolejte nám (Po-Pá 9-17)
Puškohledy Optisan

Puškohledy Optisan

Jan Novák 21. 08. 2010 Puškohledy

Výrobce Optisan je známý spíše jako MTC Optics, pod touto značkou je prodáván ve Velké Británii a je zde velice rozšířený a populární převážně díky soutěžím HFT a FT. Optisan nabízí kvalitní produkty a jednotlivé modely jsou vždy označovány jako nejlepší poměr ceny a výkonu v dané kategorii. Puškohledy jsou rozděleny do několika modelových řad od základní Cobra po nejvyšší řadu Taipan, popřípadě loveckou Prestige.

Modelové řady Optisan:

Cobra - základní řada puškohledů zahrnující dva modely Cobra 3-9x42 AO a Cobra 3-9x50 AO. Oba modely disponují regulací paralaxy a za cenu, kterou jsou tyto puškohledy nabízeny jim nelze nic vytknout. Součástí balení jsou plastové krytky a dvoudílná montáž. Záruka je 2 roky. Tak trochu jiný test modelu Cobra 3-9x42 AO v češtině. Recenze modelu Cobra 3-9x50 AO.

 

Mamba - je předurčena k lovu. Jedná se o excelentní optiku stejně jako řada Viper, ale na rozdíl řady Viper apeluje na střelce, kteří dávají přednost puškohledům s nízkým profilem věžiček (tato řada nabízí jedny z nejnižších věžiček vůbec). Řada Mamba je vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy a dvoudílnou montáží. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Řadu mamba a mamba lite dodává standardně na své modely špičkový anglický výrobce Daystate. Záruka na puškohledy řady mamba je 5 let. Recenze Mamba 3-12x44RIR, Mamba 1,5-6x42 a Mamba 2,5-10x50SIR. Recenze modelu Mamba 4-16x50 v češtině.

 

Mamba Lite - vychází z řady Mamba, u které výrobce zmenšil průměr tubusu puškohledu na 1" (25,4mm) což umožňuje těsnější propojení se zbraní a opětovné použití již existujících doplňků a hlavně nižší hmotnost. Stejně jako u všech ostatní modelových řad je i Mamba Lite vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy a ultranízkým profilem věžiček. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je 5 let. Uživatelský test modelu Mamba Lite 4-16x44Recenze modelu Mamba Lite 3-12x44, další recenze modelu Mamba Lite 3-12x44.

 

Viper - tato řada nadchla jak odborný tisk, tak sportovní střelce ale hlavně zákazníky, u kterých se setkává s velmi kladným hodnocením. Řada Viper je vhodná pro všechny ráže až do .50 BMG. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací paralaxy pomocí kolečka o průměru 75mm a dvoudílnou montáží (mimo model Viper 8-32x60). Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je 5 let. Recenze Viper 10x44IRS a Viper 3-12x44. Viper 6-24x56 a Viper 10x44 tentokrát psané česky.

 

Taipan - vlajková loď tohoto výrobce, při výrobě jsou použity ty nejkvalitnější čočky. Regulace podsvícení kříže je včetně volby barvy digitální pomocí dvou tlačítek. Patentované uzamykání věžiček a integrovaná teleckopická sluneční clona. Puškohledy jsou vybaveny kovovými krytkami s možností odklopení o 270 stupňů, boční regulací  paralaxy pomocí kolečka o průměru 75mm, dvoudílnou montáží a neoprenovým obalem. Čočky jsou pokryté antireflexní vrstvou ETE Microlux, podsvícení kříže a plnění dusíkem je samozřejmostí. Záruka je doživotní. Recenze Taipan 4-16x50 a recenze Taipan 6-24x56. Recenze Taipan 6-24x56 česky.

 

Prestige - řada loveckých puškohledů nabízí jen ty nejlepší vlastnosti, jaké puškohled může nabídnout. Tělo puškohledu o průměru 30mm z tvrzeného hliníku,  špičkové dílenské zpracování a široké zorné pole. Vynikající světelná propustnost s dokonale ostrým obrazem a dobře čitelným křížem typu RAQ s možností regulace podsvícení ve dvou barvách dělají řady Prestige jednu z nejlepších na trhu v dané kategorii. Čocky jsou opatřeny patentovanou antireflexní vrstvou ETE Microlux. Ultranízký profil věžiček, vodotěsný, nárazuvzdorný, plněno dusíkem.